Czym się kierować, wybierając ścierki kuchenne?

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń, które musi łączyć w sobie funkcjonalność z estetyką. Nowoczesne kuchnie z designerskimi sprzętami i stylowymi meblami wprawiają w zachwyt, ale stoi za nimi cena, która potrafi być niebotycznie wysoka. Na szczęście nie trzeba wydawać fortuny, aby stworzyć przytulną i piękną kuchnię, w której przyrządzanie posiłków będzie czystą przyjemnością.

Czasami wystarczy zmiana oświetlenia, nowe firany, inny kolor zasłon i dodatków, aby we wnętrzu pojawił się powiew świeżości. A skoro o dodatkach mowa, to niekoniecznie muszą być to bibeloty, które wyłącznie ładnie wyglądają i zbierają kurz. W kuchni najważniejsza jest funkcjonalność i praktyczność, dlatego skupimy się na takich dodatkach, jak ścierki kuchenne. Często mają one swoje stałe miejsce w widocznym miejscu, co oznacza, że ich wybór nie powinien być przypadkowy.

Kupując ściereczkę kuchenną, warto zwracać uwagę na dwie rzeczy, a mianowicie materiał, z jakiego została wykonana oraz kolor. Powinien on pasować do kolorystyki, w jakiej urządzona jest kuchnia. Dzięki temu w prosty i bardzo tani sposób podkreślimy styl kuchni. Ścierki kuchenne nie muszą być nudne i jednokolorowe. W sprzedaży mamy duży wybór takich, które posiadają ciekawe wzory i same w sobie są ozdobą.

Wytrzymałe i chłonne ścierki kuchenne

Ścierki kuchenne wykorzystujemy nie tylko do wycierania mokrych naczyń, ale również polerowania, usuwania smug i przecierania stołu oraz blatu kuchennego. Jednym słowem, są one często używane, a co się z tym wiąże, muszą być trwałe, aby po kilku praniach nie zaczęły blaknąć, pruć się i przecierać. Najlepiej będą się sprawdzały popularne ścierki z bawełny, które doskonale wpijają wodę, co umożliwia dokładne wytarcie naczyń, bez rozcierania wody i pozostawianiu na wycieranej powierzchni niechcianych włosków…

Idealnie jest, gdy w kuchni znajdują się dwie ścierki kuchenne. Jedna do naczyń, a druga do rąk. Ta, w którą wycieramy mokre dłonie może być nieco grubsza, np. z materiału typu frotte. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *