Gotuj szybko i smacznie z szybkowarem ciśnieniowym

Wiele osób nie wyobraża sobie gotowania bez szybkowaru. Kto raz wszedł w jego posiadanie, ten prawdopodobnie już nigdy się z nim nie rozstanie. Powodem są oczywiście liczne zalety tego niezwykłego garnka. W czasach, kiedy każda minuta jest na wagę złota, możliwość skrócenia procesu gotowania jest ogromnie cenna. Poznaj zalety tego wspaniałego wynalazku i czerp radość z przyrządzania pysznych i zdrowych domowych posiłków.

Na czym polega fenomen szybkowarów? Otóż, szybkowary ciśnieniowe swoim wyglądem niewiele różnią się od tradycyjnych garnków, ale umożliwiają szczelne i hermetyczne zamknięcie pokrywy. Oznacza to, że wytwarzana podczas gotowania para nie ma w jaki sposób się wydostać z garnka, a zatem wzrasta ciśnienie wewnątrz szybkowaru, co znacznie przyśpiesza proces przygotowania dania.

Aby nie doszło do rozsadzenia garnka, na pokrywie znaleźć można zawór bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy ciśnienie wewnątrz jest zbyt duże, wówczas zawór się unosi i tym samym pozwala wydostać się na zewnątrz nadmiarowi pary wodnej… Szybkowary ciśnieniowe pozwalają zaoszczędzić w kuchni o pięćdziesiąt procent czasu, a w przypadku niektórych produktów nawet i więcej. Za przykład weźmy ziemniaki. W tradycyjnym garnku musielibyśmy je gotować 20-25 minut.

A ile czasu zajmuje ugotowanie ziemniaków w szybkowarze? Około ośmiu! Te liczby mówią same za siebie i chyba nie ma nikogo, kto wątpiłby, czy warto jest inwestować w nowoczesny garnek typu szybkowar. 

Zdrowie na talerzu

Oszczędność czasu, a przy tym mniejsze zużycie prądu lub gazu, co przekłada się na niższe rachunki, to jedno. A drugie to nasze zdrowie. Szybkowary ciśnieniowe sprawiają, że gotowane produkty są zdrowsze, ponieważ krótsza obróbka termiczna oznacza więcej zatrzymanych w produkcie witamin i substancji odżywczych. Ponadto dania przyrządzane w szybkowarze się nie przypalają, co jest ich kolejną zaletą. Dlatego jeżeli często gotujemy, to zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po ten cudowny kuchenny pomocnik, jakim są szybkowary ciśnieniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *