Jakie środki dezynfekujące są niezbędne w każdym domu?

Chcesz cieszyć się czystym domem, bez śladu zarazków i bakterii, które mogłoby stanowić zagrożenie dla zdrowia domowników? W takim razie musisz zaprzyjaźnić się ze środkami dezynfekującymi, które, aby były skuteczne, muszą być regularnie stosowane.

Dezynfekcja bardzo często kojarzy się z łazienką, a konkretnie z toaletą. Dlatego pewnego rodzaju zaskoczeniem może być informacja, że środki dezynfekujące dedykowane są również wnętrzu, jakim jest kuchnia.

Co dezynfekujemy w kuchni?

Większość z nas uważa kuchnię za bardzo czyste miejsce, ale prawda jest taka, że przy braku odpowiedniej dezynfekcji może być ona siedliskiem mnóstwa zarazków i bakterii. Powodem jest żywność, która się psuje, a także wilgoć, której w kuchni nie brakuje, a która to sprzyja rozwojowi bakterii. Dlatego w sprzedaży są specjalne środki dezynfekujące do zlewozmywaków, które usuwają to, co nagromadziło się na jego powierzchni w efekcie mycia naczyń. Ważne jest też to, żeby po każdorazowym skorzystaniu ze zlewozmywaka wytrzeć go do sucha.

A co z blatami kuchennymi i stołem, na których przyrządzamy posiłki? One powinny być codziennie spryskiwane specjalnym sprayem dezynfekującym, a następnie wycierane do sucha. Nie zapominajmy też o regularnym myciu i dezynfekowaniu lodówki i szafek kuchennych, które również mogą być siedliskiem bakterii. Co jeszcze może być pełne zarazków w kuchni? Oczywiście kosz na śmieci, w którym lądują różne odpady. Brzydki zapach, jaki czasami się z niego wydobywa, jest sygnałem, że bakterie dały już o sobie znać. Dlatego środki dezynfekujące kosze na śmieci powinny być stosowane co najmniej raz na dwa tygodnie. 

Dezynfekcja łazienki

W łazience dużo uwagi poświęcamy dezynfekcji deski sedesowej i toalety. Jest to oczywiście słuszne, ale nie mniej zaangażowania powinniśmy włożyć w czyszczenie kranu czy kabiny prysznicowej. Środki dezynfekujące należy stosować w łazience na powierzchnie często dotykane, czyli np. kran, przycisk do spuszczania wody w toalecie, kran, przełącznik światła oraz klamka do drzwi. Ponadto środkiem dezynfekującym powinniśmy spryskiwać te powierzchnie, które zazwyczaj są mokre, a zatem umywalkę, wannę i prysznic. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *