Jakie sztućce wybrać do restauracji?

Prowadzenie restauracji nie należy do łatwych zadań, ponieważ wiąże się z koniecznością podejmowania różnorakich decyzji. Smaczne posiłki, atrakcyjna karta menu, przystępne ceny i przytulny, klimatyczny lokal to tylko kilka z elementów, które mają wpływ na to, czy restauracja odniesie sukces.

Na względzie trzeba mieć wymogi stawiane przez Sanepid, które dotyczą między innymi tego, w jaki sposób ma być przechowywana żywność i jak należy myć naczynia, aby pozbyć się z nich wszystkich bakterii i zarazków. Talerze i sztućce dla gastronomii powinny być trwałe, ponieważ będą często używane i jeśli zainwestujemy w jakość, nie będziemy musieli zbyt często ich wymieniać.

Decydując się na zakup sztućców do restauracji, należy wybierać wyłącznie wśród tych, które dedykowane są gastronomii. Charakteryzują się one tym, że wykonane są z dobrego stopu, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i mogą służyć przez wiele długich lat. Sztućce dla gastronomii produkowane są m.in. przez takie firmy jak Ambition oraz Sola.

Kupując sztućce, trzeba pamiętać o tym, żeby zadbać o odpowiedni zapas. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że kiedy jedne sztućce się myją w zmywarce i wyparzają, to drugie są w tym samym czasie używane przez gości znajdujących się w restauracji. Po drugie, sztućce mają to do siebie, że lubią się gubić, wpadać za szafki, dlatego żeby nie mieć kilka różnych kompletów, warto od razu zrobić mały zapas. 

Wygląd ma znaczenie

W gastronomii bardzo ważny jest nie tylko smak potraw, ale również sposób ich podania. Na ogólny efekt ma wpływ też talerz, na którym podane jest danie oraz sztućce. W przypadku restauracji, które serwują domowe posiłki, bardzo dobrze sprawdzą się sztućce dla gastronomii klasyczne, które można spotkać w większości lokali. Ale jeżeli nasz lokal urządzony jest w stylu nowoczesnym, wyróżnia się ekskluzywnością, to takie też muszą być naczynia i sztućce – oryginalne i niebanalne, które będą pasowały do całości i budziły zachwyt… Prowadząc restaurację, trzeba dbać o każdy detal, bo czasami to właśnie on decyduje o tym, czy klient decyduje się do nas wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *