Środki do mycia podłóg – co warto o nich wiedzieć? 

Podłoga zalicza się do tych powierzchni, które są dość intensywnie eksploatowane i łatwo ulegają zabrudzeniu. A przecież nikt nie lubi, kiedy chodząc, coś przykleja mu się do stopy. Zatem jak ograniczyć ilość kurzu i paprochów znajdujących się na podłodze do absolutnego minimum?

Odpowiedź wydaje się być prosta. Musimy regularnie myć podłogę. Najlepiej przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego preparatów. Bo środki do mycia podłóg nie tylko skutecznie pomagają pozbyć się brudu, ale również konserwują i zabezpieczają podłogę. Jednym słowem przyczyniają się do tego, żeby dłużej pozostawała ona w świetnej kondycji. 

Wybór odpowiedniego środka 

Stojąc przed wyborem preparatu do mycia podłóg, zobaczymy, że jest ich w sprzedaży naprawdę dużo. Różnią się między innymi tym, jaki rodzaj podłogi można nimi myć. Oznacza to, że inne środki do mycia podłóg dedykowane są parkietom, podłogom lakierowanym, woskowanym, kamiennym, ceramicznym czy panelom. Użycie niewłaściwego preparatu może powodować niepożądane skutki, dlatego tak ważne jest, aby czytać, do jakiego rodzaju podłóg przeznaczony jest dany środek.

A co jeśli mamy w domu podłogi z kilku materiałów, a chcielibyśmy nabyć jeden środek do ich czyszczenia? Wtedy powinniśmy sięgnąć po preparat uniwersalny… Zanim zabierzemy się za mycie podłóg z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych, przeczytajmy zalecenia producenta, w których będzie znajdowała się informacja o tym, jak stosować preparat i jak często go używać. Zazwyczaj zaleca się stosowanie preparatów raz w tygodniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *