Zastosowanie ściągaczki do wody

Ściągaczka do wody znajduje się na wyposażeniu niemal każdego samochodu i jest bardzo przydatna, kiedy szyby zaparowały lub znajdują się na nich krople deszczu. O ile przednie i tylne szyby możemy wytrzeć przy pomocy wycieraczek, o tyle z bocznych szyb nie usuniemy wody w inny sposób, niż używając do tego ściągaczki.

Wystarczy kilkanaście sekund, aby usunąć wodę i poprawić tym samym widoczność, a co się z tym wiąże – własne bezpieczeństwo. 

Boisz się, że ściągaczka do wody porysuje szyby? Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ nowoczesne ściągaczki posiadają silikonowe, wyjątkowo miękkie pióra, które są w stu procentach bezpieczne zarówno dla szyb, jak i dla lakieru. Modele stworzone do stosowania w samochodach mają gumowe wykończenia, które pozwalają jeszcze dokładniej zebrać wodę i dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca.

Ściągaczka do wody jest też bardzo przydatna podczas ręcznego mycia samochodu. Po takim zabiegu pielęgnacyjnym, chcąc pozbyć się wody z szyb w tradycyjny sposób, czyli przy użyciu ściereczki, musimy liczyć się z tym, że mogą pojawić się nieestetyczne smugi, a ściereczka będzie pozostawiała drobne włoski. Żaden z wymienionych problemów nie będzie nas dotyczył, jeżeli użyjemy ściągaczki. Jednym słowem, przydaje się ona w samochodzie nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale przez cały okrągły rok.

Ściągaczka do szyb i jej zastosowanie w domu

Kabiny prysznicowe to popularne wyposażenie łazienek. Ale wielu osobom spędzają sen z powiek krople wody, które, pozostawione na kabinie, tworzą nieestetyczne ślady. Jak nie dopuścić do ich powstania, nie spędzając przy tym długich minut na wycieraniu i polerowaniu szyby do sucha? Wystarczy zakupić ściągaczkę do wody.

Kilkoma ruchami pozbędziemy się kropel wody z powierzchni kabiny, a dzięki temu cały czas będzie ona przejrzysta i lśniąca. Ściągaczka do szyb bywa przydatna również przy myciu okien, dlatego warto mieć ją zawsze pod ręką – w gospodarstwie domowym i w samochodzie. Nie jest ona droga, ale bardzo funkcjonalna i ułatwiająca utrzymanie szyb w perfekcyjnym stanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *